Můj příběh

 

Věříte na náhody? Já už ne.

A proto mám velikou radost, že se naše cesty potkaly, a že Vás mohu přivítat v mém ateliéru.

Když jsem před 15 lety nazvala své webové stránky „ateliér“, ještě jsem netušila, jak moc se mi bude tento pracovní název hodit.

Původně jsem pouze výtvarně tvořila, malovala na hedvábí obrazy a mandaly. Ale moje bytost mne postupně zavedla k novým možnostem tvorby a cesty, jak mohu dělat radost sobě a přispět ostatním se opravdu nečekaně rozvětvily o voňavou aromaterapii a když se mi narodila dcera, tak později ještě o naplňující práci s dětmi, s mexickou metodou EOV (Extraokulární vidění).

Možná si řeknete, když toho dělá tolik, jakou to asi může mít kvalitu a hloubku, pomůže mi to? Ale mne je 46 let, mám malou, hravou dceru, rodinu. Čas se zrychlil a už dávno nemám tendenci pomáhat:-)

Ale inspirovat, tvořit a sdílet nové možnosti v oblasti sebepoznání, to ano.  Takže pokud chcete vědomosti, jsou na internetu a krásných knihách, pokud si přejete zážitek, možná se potkáme u mne.

 

 

 Kopie návrhu lut

 

Jak "To" začalo?

Jmenuji se Edita Blažek. Narodila jsem se ve znamení Vah, s ascendentem ve Štíru, takže umění, krása, harmonie, spiritualita a komunikace jsou mým životním úkolem.

Ale též věčná nespokojenost, hledání odpovědí za vlastní povrchností, pochybnostmi a nedůvěrou v sebe:-).

To, že člověk nevidí a necítí sám sebe, neuznává, jakým darem je pro život, to není ojedinělé v této době. A tak probouzení a zvědomování si začalo:-)

Aktivně malovat jsem začala v roce 2009, kdy jsem se zúčastnila kurzu automatické kresby, která mi otevřela neomezené možnosti inspirace a intuice a díky níž jsem svůj spící talent, dar malby a zaznamenávání neviditelných energií našla, dotkla se ho. A cesta začala a je pořád co objevovat:-). Zvu vás na vaše vlastní rozpomínání v nabízených kurzech intuitivní kresby. 

Intuitivní kresba 

V první řadě bylo pro mě malování cesta k sebepoznávání a velice mi pomohlo v mezních životních situacích a chvílích slabosti, kdy jsem potřebovala nadhled, přijetí a propuštění nefunkčních vzorců chování a vnímání a tak je tomu dodnes. V životě nás potkávají situace, kdy je dobré se vymalovat, vypsat, vykřičet, abychom mohli jít v souladu se sebou vstříc novým životním úkolům. Díky malbě jsem se naučila, že inspirace pro tvorbu, pro život a funkční vztahy přichází z vnitřního ticha, klidu a polohy soucitu, kdy pracuje mozek ve stavu alfa vln a používáme pravou mozkovou hemisféru a následně tyto cenné, moudré informace zařadíme do našeho života. Proto i své obrazy a mandaly maluji, až po určitém očistném procesu a meditaci, kdy je maluji ve stavu relaxace a naladění se na radost a hravost a pak se obraz se svými barvami a symboly sám tvoří pod mýma rukama, proto když tento relaxovaný stav necítím, nemaluji, nemělo by to svoji lehkost.

Moje první setkání s mandalou.

Bylo to čistě ze zvědavosti a za účelem sebepoznání a aktivní meditace, však víte, tělo a srdce to vše ví dříve, než ta hlava:-).

Chtěla jsem zkusit její zklidňující, ozdravný účinek. Od raného dětství jsem malovala a kreslila, ale intuitivní malba a tvorba mandal mně doslova změnily pohled na svět a na další práci s lidmi.  To silné spojení vlastní tvořivosti a intuice za účelem osobního růstu, duchovního obohacení a nalezení klidného, mírumilovného prostoru  v sobě samé, to bylo neodolatelné.  Po měsících malování se přidaly vize a symboly, které jsem viděla vnitřním zrakem a už se týkaly i jiných osob a jejich životů a tak jsem začala své umění sdílet. A tak můžu říci, že prostě v malbách a obrazcích zaznamenávám jemnohmotný svět, oku neviditelný, ale náš Duch ví! 

Protože malba mandal je velice specifická( struktura, symboly, vrstvení), tak jsem byla vedená i ke vzdušnější, svobodnější malbě určitých energií a vizí. Takto vznikají harmonizační, intuitivní a meditační obrazy, kdy se v přirozeném, relaxačním stavu nechám vést a dovést k barvám a tvarům. Mám vždy hluboký, osobní zážitek z barev a tvoření  a velice mě těší, když se najde člověk, kterému pak obraz radostně ladí, prospívá a obohacuje ho, když se ho dotkne někde hlouběji a vyvolá v něm touhu spojit se též s jemnohmotným, spirituálním světem v nás a kolem nás… 

Řemeslně se převážně věnuji malbě na hedvábí, která je mou velikou láskou a meditační technikou. Snoubí se zde neuvěřitelná svoboda tvorby, kdy ani nemusíte umět malovat a různými technikami docílíte jedinečných, neopakovatelných výtvarných efektů a na druhou stranu, je zde nutná perfektní koncentrace a pevná i relaxovaná ruka. Když uděláte čárku, či tečku, už nikdy ji na hedvábí nezamalujete, nevezmete zpět.

Jako v životě, co udělám, co řeknu, to nenávratně ovlivní celek!

proces tvorby_1

Během let jsem namalovala stovky mandal a obrazů, které zdobí soukromé domovy i firemní interiéry v České republice, na Slovensku, v Německu i USA a já moc děkuji všem za důvěru.

 

Metoda EOV v Trutnově

Ani nevím, zda mne do lektorského kurzu EOV pro děti dovedla má potřeba více porozumět mé dceři a sobě, nebo nedoceněné vnitřní dítě. Možná i možnost vnímat svět jinak a lidská, zapomenutá schopnost vidět materiální svět bez očí mne natolik fascinovaly, že jsem prošla výcvikem.

Ale je pravda, že o tom tato metoda vlastně vůbec není. Je to úžasný komplex cvičení a postupů, které vedou k úplně jinému vnímání světa a sebe. Jak děti, tak dospělí mají neuvěřitelné, skryté kapacity, na které se mohou rozpomenout a přínosy pro život z toho plynoucí jsou prostě reálné, až zázračné, více vám povím až na připravovaných webových stránkách. Stát se lektorem EOV pro děti je moje další volba a co to přinese dobrého světu? 

EOV (3)

 

Lektorka ve Škole intuice

Dopřejme dětem a sobě společný čas ve vzájemném, hlubším poznávání. Pojďme společně za hranice naší mysli. Trénovat svoji intuici, rozvíjet své mimosmyslové dovednosti, pocítit svůj tvůrčí potenciál a důvěru ve své schopnosti. To, co se ve škole nestihne, zažijeme společně ve Škole intuice.

Zvu vás na hravé, celoroční Kurzy intuitivního vnímání pro rodiče a děti, do Trutnova a Náchoda. 

 

 A jak do mé tvorby přispívá Aromaterapie? 

Aromaterapie je na Zemi, kam lidská paměť sahá, to je známo z knih. Její úžasné léčebné a harmonizační působení na lidskou bytost komplexně, o tom je též napsáno mnoho spisů.

Je to dar přírody člověku, zatím ještě ne se zcela doceněným rozsahem v povědomí veřejnosti, stejně tak jako třeba frekvenční hudba.

Mám moooooc ráda vonné, rostlinné esence. Provází mne mou tvorbou i všedním životem a chci je mít pořád po ruce. Tak jsem se rozhodla je začlenit i do své práce.

Zastavte se u mne. Přijďte si popovídat o aromaterapii, uvolnit se, namíchat si barvy i vůně a zažít něco nového. 

Aromka

Budete moci přivonět k čakrárním, živlovým a dětským kompozicím od úžasné firmy Hanna Maria Therapy, to je moje srdcovka již několik let a děti ji mají moc rádi.

A nově i k jednodruhovým éterických olejům od české firmy Bewit.

Pan majitel a zakladatel je inspirativní člověk, který svým dlouholetým úsilím vybudoval firmu, která je postavená na etických základech a velice kvalitních výrobcích. 

Ráda si objednávám u této firmy. Sice mne prvně nepřitáhly esenciální oleje, ale jeho přírodou naplněné, výživné Prawteiny .

Pokud si chcete něco vyzkoušet, otestovat, ráda přispěji radou či osobní zkušeností.

Je též možno se domluvit i na pracovní spolupráci, pokud by jste chtěli působit v mém týmu, domluvíme si čas na kávu s aromaterapií. Můžeme se vzájemně inspirovat a vytvořit občas společně něco pěkného pro lidi v Trutnově.

Pokud jste z daleka a tato možnost Vás přesto láká, vytvořit si svůj vlastní prostor pro zdraví, doporučovat aromaterapii a úžasné bio, raw produkty, aroma difuzéry, nosné oleje, vše bez chemických přísad, pokud máte děti, koupit jim vše zdravé a v podstatě přírodní, tak se klidně bezplatně zaregistrujte ZDE a tím okamžitě získáte přístup ke slevám a výhodným akcím, bez nutnosti nákupu samozřejmě.

Jen se inspirujte, sledujte tělo a intuici, jak na produkty reaguje a uvidíte . A vše, co vám nedovoluje, vybírat si pro sebe jen to nejlepší, odložte a rozhodněte se to mít prostě jinak. Krásné dny vám přeji. Edita Blažek

titulka uzká (2)