Můj příběh

Věříte na náhody? Já už ne.

Naše cesty se střetly a já mám velikou radost, že Vás mohu u mne přivítat.

Možná se jen podíváte, nebo si i něco odnesete,

ale Něco tu pro Vás je.

Zpráva, symbol, tón barev, prostě další kousíček, který Vás povede k odpovědím, radosti a sebenaplnění.

 Kopie návrhu lut

 

Jak "To" začalo?

Jmenuji se Edita Blažek. Narodila jsem se ve znamení Vah, s ascendentem ve Štíru, takže umění, krása, harmonie, spiritualita a komunikace jsou mým životním úkolem. Ale též věčná nespokojenost, hledání odpovědí za vlastní povrchností, pochybnostmi a nedůvěrou v sebe:-).

Aktivně malovat jsem začala v roce 2009, kdy jsem se zúčastnila kurzu automatické kresby, která mi otevřela neomezené možnosti inspirace a intuice a díky níž jsem svůj spící talent a dar malby objevila. A cesta začala a je pořád co objevovat:-). Zvu vás na vaše vlastní rozpomínání v nabízených kurzech intuitivní kresby. 

Intuitivní kresba 

V první řadě bylo pro mě malování cesta k sebepoznávání a velice mi pomohlo v mezních životních situacích a chvílích slabosti, kdy jsem potřebovala nadhled, přijetí a propuštění nefunkčních vzorců chování a vnímání a tak je tomu dodnes. V životě nás potkávají situace, kdy je dobré se vymalovat, vypsat, vykřičet, abychom mohli jít v souladu se sebou vstříc novým životním úkolům. Díky malbě jsem se naučila, že inspirace pro tvorbu, pro život a funkční vztahy přichází z vnitřního ticha, klidu a polohy soucitu, kdy pracuje mozek ve stavu alfa vln a používáme pravou mozkovou hemisféru a následně tyto cenné, moudré informace zařadíme do našeho života. Proto i své obrazy a mandaly maluji, až po určitém očistném procesu a meditaci, kdy je maluji ve stavu relaxace a naladění se na radost a hravost a pak se obraz se svými barvami a symboly sám tvoří pod mýma rukama, proto když tento relaxovaný stav necítím, nemaluji, nemělo by to svoji lehkost.

Moje první setkání s mandalou.

Bylo to čistě ze zvědavosti a za účelem sebepoznání a aktivní meditace, však víte, tělo a srdce to vše ví dříve, než ta hlava:-).

Chtěla jsem zkusit její zklidňující, ozdravný účinek. Od raného dětství jsem malovala a kreslila, ale intuitivní malba a tvorba mandal mně doslova změnily pohled na svět a na další práci s lidmi.  To silné spojení vlastní tvořivosti a intuice za účelem osobního růstu, duchovního obohacení a nalezení klidného, mírumilovného prostoru  v sobě samé, to bylo neodolatelné.  Po měsících malování se přidaly vize a symboly, které jsem viděla vnitřním zrakem a už se týkaly i jiných osob a jejich životů a tak jsem začala své umění sdílet. A tak můžu říci, že prostě v malbách a obrazcích zaznamenávám jemnohmotný svět, oku neviditelný, ale náš Duch ví! 

Protože malba mandal je velice specifická( struktura, symboly, vrstvení), tak jsem byla vedená i ke vzdušnější, svobodnější malbě určitých energií a vizí. Takto vznikají harmonizační, intuitivní a meditační obrazy, kdy se v přirozeném, relaxačním stavu nechám vést a dovést k barvám a tvarům. Mám vždy hluboký, osobní zážitek z barev a tvoření  a velice mě těší, když se najde člověk, kterému pak obraz radostně ladí, prospívá a obohacuje ho, když se ho dotkne někde hlouběji a vyvolá v něm touhu spojit se též s jemnohmotným, spirituálním světem v nás a kolem nás… 

Řemeslně se převážně věnuji malbě na hedvábí, která je mou velikou láskou a meditační technikou. Snoubí se zde neuvěřitelná svoboda tvorby, kdy ani nemusíte umět malovat a různými technikami docílíte jedinečných, neopakovatelných výtvarných efektů a na druhou stranu, je zde nutná perfektní koncentrace a pevná i relaxovaná ruka… když uděláte čárku, či tečku, už nikdy ji na hedvábí nezamalujete, nevezmete zpět…jako v životě, co udělám, co řeknu, to nenávratně ovlivní celek!

proces tvorby_1

Během let jsem namalovala stovky mandal a obrazů, které zdobí soukromé domovy i firemní interiéry v České republice, na Slovensku, v Německu i USA a já moc děkuji všem za důvěru.

ja foto2 (1)